تبلیغات
شب نگار - مطالب اردیبهشت 1396
شنبه 23 اردیبهشت 1396  02:26 ق.ظ

از گدار نوشتن یک دوربین روی شانه می خواهد و کمی هم بی نظمی در آثارت.یک نوع را رعایت نکردن.و از یک اصول بی نظمی را به پیش بردن.از هرچه معروفیتش است بگذریم فیلم از نفس افتاده را باید حتما دید.یکی از مهمترین فیلم های موج نو فرانسه در کنار چهارصد ضربه تروفو است.با بازی جین سیبرگ.همسر رومن گاری که سرانجام هر دوشون خودکشی بود.باید به سلیقه پاتریشکا* احترام گذاشت.*مادرش رومن گاری را برای تحبیب پاتریشکا صدا می کرد.


  • آخرین ویرایش:شنبه 23 اردیبهشت 1396
نظرات()   
   
شنبه 23 اردیبهشت 1396  02:16 ق.ظ

نامه ای از برادرم رسید؛...
برف کوه هنوز آب نشده است.به آب چشمه دست نمی توان برد.شیر بوی جاشیر می دهد.ماست را با چاقو می بریم.پشم گوسفندان را گل و گیاه رنگین کرده است.بوی شبدر دوچین،هوا را عطرآگین ساخته است.گندم ها هنوز خوشه نبسته اند.صدای بلدرچین یک دم قطع نمی شود.جوجه کبک ها خط و خال انداخته اند.کبک دری در قله های کمانه فراوان شده است.مادیان قزل،کره ماده سیاهی زاییده است.توله شکاری بزرگ شده است.اسمش را به دستور تو پات گذاشته ایم.گوشش آنقدر بلند است که به زمین می رسد.از مادرش بازیگوش تر است.بیا تا هوا تر و تازه است،خودت را برسان.مادر چشم به راه توست.

نامه برادر با من همان کرد که شعر و چنگ رودکی با امیر سامانی! فردای همان روز ترقی را رها کردم پا به رکاب گذاشتم و به سوی زندگی روان شدم.تهران را پشت سر نهادم و به سوی بخارا بال و پر گشودم.بخارای من ایل من بود.


بخارای من،ایل من/محمد بهمن بیگی 


  • آخرین ویرایش:شنبه 23 اردیبهشت 1396
نظرات()